bezsenność
Bezsenność może być przyczyną chronicznego znużenia i uczucia słabości. Może być oznaką depresji, dlatego należy ją skonsultować z lekarzem. Zwłaszcza u osób starszych bezsenność wpływa na mniejszą witalność i niechęć do aktywności fizycznej w ciągu dnia.
-
Akupunktura. Pomaga w bólu, w pokonaniu stresu i przemęczenia
29-11-2017
Akupunktura jest skuteczną metodą walki z wieloma rodzajami bólu. Najczęściej wykorzystuje się ją w leczeniu bólów głowy czy bólów kostno-stawowych. Poleca się ją także osobom zestresowanym, przemęczonym, cierpiącym na bezsenność. Stosuje się ją też w przypadku chorób skóry czy przewodu pokarmowego. Nie zastąpi leczenia konwencjonalnego i nie jest cudownym panaceum na wszelkie dolegliwości, ale właściwie zastosowana może znacznie poprawić komfort życia.
-
Domowe sposoby na bezsenność
30-08-2016
Sen to zdrowie – nie ma w tym potocznym powiedzeniu cienia przesady. Większość osób dorosłych potrzebuje około siedmiu, ośmiu godzin snu nocnego. Z wiekiem liczba ta może się zmniejszać, ale jeśli nie przesypiamy przynajmniej kilku godzin, odbija się to na naszym zdrowiu: niższy poziom energii, obniżony nastrój, większa drażliwość i brak odporności na stres to pierwsze skutki przewlekłej bezsenności.
-
Bezsenność pierwotna i wtórna
18-04-2013
Niektórym osobom wystarczają cztery godziny snu na dobę, inni muszą spać aż dziewięć godzin, żeby poczuć się wyspanym. Trudno więc określić normę długości snu. O bezsenności mówimy wtedy, gdy zaburzenia snu (trudności z zasypianiem, zbyt wczesne budzenie się, sen przerywany) pozostawiają rano i w ciągu dnia uczucie zmęczenia i niewyspania.
-
Ogólne osłabienie to ważny sygnał
12-04-2013
Wiele osób uważa, że nadeszła starość, więc "siły już nie te" i trzeba się z tym pogodzić. Często jednak przyczynę osłabienia można usunąć, poprawiając komfort życia i przywracając chęć do działania. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które osłabiają kondycję fizyczną.