ból pleców
Bóle pleców miewają różną lokalizację: górna część grzbietu, poniżej karku, okolica międzyłopatkowa, okolica lędźwiowa, krzyż. Różne są też przyczyny bólu pleców
-
Akupunktura. Pomaga w bólu, w pokonaniu stresu i przemęczenia
29-11-2017
Akupunktura jest skuteczną metodą walki z wieloma rodzajami bólu. Najczęściej wykorzystuje się ją w leczeniu bólów głowy czy bólów kostno-stawowych. Poleca się ją także osobom zestresowanym, przemęczonym, cierpiącym na bezsenność. Stosuje się ją też w przypadku chorób skóry czy przewodu pokarmowego. Nie zastąpi leczenia konwencjonalnego i nie jest cudownym panaceum na wszelkie dolegliwości, ale właściwie zastosowana może znacznie poprawić komfort życia.
-
Kręgosłup. Dobry materac i właściwa poduszka
03-10-2016
To prawda, że dobry materac nie wyleczy kręgosłupa. Prawda też, że zły materac nie spowoduje dolegliwości, ale może pogłębić te, które powstały na skutek prowadzenia siedzącego lub niezdrowego dla kręgosłupa trybu życia.
-
Jak egzekwować prawo pacjenta do leczenia bez bólu?
27-09-2013
Każdy pacjent ma prawo do leczenia bólu - jest to opisane w odpowiednich aktach prawnych np. Europejskiej Konwencji Praw Pacjenta, Karcie Praw Pacjenta. W rzeczywistości jednak nie wszystko jest tak proste jak opisane w aktach prawnych.
-
Jakich zasad należy przestrzegać stosując leki przeciwbólowe?
27-09-2013
Leczenie bólu przewlekłego zazwyczaj wymaga stosowania leków z kliku grup farmaceutycznych, stosowanych jednocześnie dla uzyskania lepszego efektu przeciwbólowego przy minimalnych działaniach niepożądanych. W przypadku zarówno klasycznych leków przeciwbólowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych, paracetamolu czy w końcu leków opioidowych, jak i tak zwanych koanalgetyków, leków wspierających leczenie bólu, konieczne jest przede wszystkim przestrzeganie zaleceń lekarskich.
-
Bóle pleców
17-04-2013
Uporczywość bólu pleców w wieku podeszłym wynika ze stopnia zaawansowania zmian w układzie kostno-stawowym, które najczęściej powodują dolegliwości. Bóle pleców miewają różną lokalizację: górna część grzbietu, poniżej karku, okolica międzyłopatkowa, okolica lędźwiowa, krzyż.