otyłość brzuszna
-
Jak otyłość zmienia życie codzienne?
23-01-2013
Tusza uprzykrza codzienne życie. Zaczyna się od zawiązania sznurówek w butach, w czym przeszkadza brzuch, a kończy na problemach emocjonalnych.
-
Oznaki otyłości
18-01-2013
Problem leży w tym, że często nie chcemy zauważać, iż przybywa nam kilogramów. Nie przywiązujemy znaczenia do faktu, że z roku na rok kupujemy coraz większe rozmiary ubrań.
-
Otyłość brzuszna stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia
18-01-2013
Gdy u mężczyzn obwód talii przekracza 102 cm, a u kobiet 88 cm, świadczy to o przeważającym nagromadzeniu tłuszczu w okolicy brzucha i oznacza, że trzeba zawalczyć o spalenie nadmiaru tłuszczu.
-
Otyłość. Nadmiar energii spożytej nad energią wydatkowaną
18-01-2013
Choć otyłość nie do końca można nazwać chorobą, na pewno znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób i na pewno skraca życie!
-
Poradnik dla osób, których bliscy chorują na otyłość
27-11-2012
Nie wszyscy widzą w otyłości problem zdrowotny. Określenie „dobrze wyglądasz” lub „należysz do puszystych” nie ma dla nich zabarwienia pejoratywnego. Jednak wiele osób ze zbyt dużą masą ciała zdaje sobie sprawę z obciążenia zdrowotnego, jakie ona stanowi.
-
Cukrzyca. Objawy
21-11-2012
Objawy cukrzycy często, przez długi czas, są nie do zauważenia. To sprawia, że gdy cukrzyca zostaje zdiagnozowana, okazuje się, że u pacjenta nastąpiły już groźne powikłania związane z chorobą. Dlatego, jeśli należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę, lepiej wykonać badania zanim wystąpią wyraźne objawy!
-
Sprawdź czy należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę
21-11-2012
Sprawdź czy należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę. Jeśli należysz, nie zapominaj o regularnych badaniach kontrolnych!
-
Odchudzanie po czterdziestce. Odchudzanie po pięćdziesiątce
29-01-2015
O tym, dlaczego w dojrzałym wieku szybciej przybieramy na wadze i mamy większe, niż młodzież, problemy z gubieniem centymetrów rozmawiamy z Alicją Kalińską, właścicielką Centrów Dietetycznych SetPoint
-
Jakie witaminy i suplementy powinno się zażywać po 50-tce?
21-01-2015
Preparaty witaminowe należy zażywać z głową. Nie można ich traktować jako środka na przedłużenie młodości. Witaminę C, selen, beta karoten, można łatwo przedawkować. Zaś stosowane w dużych ilościach przez dłuższy czas stanowią nawet zagrożenie życia. Preparaty witaminowe są agresywnie reklamowane, ale klient nie do końca wie, co przyjmuje. Choć kupujemy je w aptekach, nie są lekami i nie podlegają takiej kontroli. Zalecałbym dużą powściągliwość w ich przyjmowaniu.
-
Czy są schorzenia, które uniemożliwiają, albo utrudniają naturalną redukcję masy ciała?
04-01-2012
Choroby stawów, choroby serca, przewlekła obturacyjna choroba płuc w bardzo dużym stopniu utrudniają, czasem wręcz uniemożliwiają jakikolwiek wysiłek fizyczny. I w tym sensie również – odchudzanie, bo redukcja masy ciała za pomocą samej diety jest dużo trudniejsza.