Naturalne metody pokonywana bólu. Książka pod patronatem superstarsi.pl
Trzeba zrozumieć, trzeba leczyć
Zazwyczaj nie czytam poradników, zwłaszcza medycznych. Książka „Naturalne metody pokonywania bólu” Luisa Aliaga nie jest jednak typowym poradnikiem.
Ból - któż z nas go nie doświadczył. Większość ludzi obawia się bólu bardziej niż jakiegokolwiek innego objawu chorobowego. Nikt go nie widział. Trudno go zmierzyć. Dla osoby postronnej to, jak silny ból czuje chory, jest abstrakcyjne. Tylko odniesienie do własnych doświadczeń pozwala nam rozumieć, co czuje inna osoba. Ból jest naturalnym objawem obronnym organizmu, informacją wysyłaną przez nasze ciało o chorobowych zmianach, jakie w nim zachodzą. Jeśli rozumiemy, co wywołuje ból, w jakim mechanizmie powstaje, w jaki sposób sami lub z pomocą lekarza możemy zapanować nad przykrymi dolegliwościami – przestaje być taki straszny.
Czy można oswoić ból?
Zazwyczaj nie czytam poradników, zwłaszcza medycznych. Książka „Naturalne metody pokonywania bólu” Luisa Aliaga (Wydawnictwo Jedność) nie jest jednak typowym poradnikiem. Autor publikacji jest wybitnym specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu bólu. W przystępny sposób prowadzi czytelnika poprzez zawiłości mechanizmów powstawania różnych rodzajów bólu, tłumaczy zmiany zachodzące w ludzkim organizmie w zjawisku utrwalania bólu, ciekawie opowiada o bólu w ujęciu historycznym i filozoficznym.
Książka ta jest tez źródłem rzetelnych informacji na temat dostępnych, nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia bólu proponowanych przez Kliniki Leczenia Bólu na całym świecie oraz dostarcza wiedzy na temat naturalnych metod radzenia sobie z bólem. W kolejnych rozdziałach czytelnik może poznać szeroki wachlarz naturalnych metod, fitoterapii, stosowania odpowiedniej diety, aromaterapii, treningowi radzenia sobie ze stresem, akupunktury czy w końcu metod fizjoterapeutycznych. W zależności o rodzaju bólu (np. bóle pleców, bóle menstruacyjne, fibromialgia) autor proponuje sprawdzone naturalne metody postępowania, które chory może stosować samodzielnie lub jako wspierające terapię prowadzoną przez lekarza.
Koniec z osamotnieniem w walce z bólem
Jako lekarz pracujący w Poradni Leczenia Bólu codziennie spotykam się z chorymi, którzy zmagają się z bólem. Różnorodność opisywanych przez nich dolegliwości, wpływ wielu, często niemedycznych czynników na odczuwanie bólu, liczne dodatkowe objawy towarzyszące, w tym również działania niepożądane stosowanych przez nas leków czy metod sprawiają, że nieustannie poszukujemy lepszych rozwiązań terapeutycznych. Jako lekarz mam też świadomość, że wielu chorych samotnie zmaga się z codziennymi dolegliwościami bólowymi nie znajdując możliwości skorzystania z pomocy specjalisty leczenia bólu. Często też nie znajdują zrozumienia dla swoich problemów nie tylko u bliskich, ale też u lekarzy innych specjalności.
Poradnik „Naturalne metody pokonywania bólu” może być pomocnym narzędziem w radzeniu sobie z najczęstszymi dolegliwościami. Czytelny układ prezentowanych informacji, liczne, ciekawe ilustracje – dzięki temu jest to lektura nie tylko interesująca, może być bardzo przydatna.
Popularne
-
Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie,...
-
Seks po 50-tce i do końca życia
Czy przychodzi moment w życiu człowieka, że powinien powiedzieć - jestem za stary, za stara,...
-
Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
O tym, jak wybierać zdrowe egzemplarze azalii i jak je pielęgnować, żeby długo kwitły,...
-
Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
Barcelona Bus Turistic poza sezonem kursuje na dwóch liniach czerwonej i niebieskiej. Latem...
-
Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
Dobrze dobrana fryzura może odjąć nawet 5 lat. No i jest dużo tańsza niż zabiegi medycyny...
- Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
- Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
- Seks. Zaburzenia erekcji
- Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
- Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
- Czy tzw. mokre bąki (pozostawiające ślad na bieliźnie) są niepokojącym sygnałem?
- Typowe objawy łagodnego przerostu gruczołu krokowego
- Co robić, żeby zwiększyć produkcję dobrego cholesterolu?
- Jak operacje gruczołu krokowego wpływają na życie seksualne?
- Renta. Jakie warunki trzeba spełniać? Jak wysokie sią renty?
- „Lukrecja Borgia” z San Francisco Opera
- Preparaty witaminowe w profilaktyce raka wątroby
- Opadające powieki
- Choroba Hashimoto. Objawy i leczenie
- Udar mózgu. Objawy, leczenie, rehabilitacja