Ocena:
(głosy: 1)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

06-02-2013

Seksualne gadżety. W seks shopie i aptece

To nie perwersja a otwarta seksualność

Do seks shopu niekoniecznie idzie się po kajdanki czy wibrator. Czasem po halkę,  podwiązki czy zwykłe piórko, które ubarwią intymny wieczór tête à tête. I nie ma co się ze wstydu rumienić, wchodząc do seks shopu. - To taki sam sklep jak każdy inny - mówi Ewa Lisowska-Kania, psycholog i seksuolog.

Seksuolożka nie widzi nic niestosownego u babci, która w dzień zajmuje się czule wnuczkiem, a wieczorem wkracza do małżeńskiej sypialni w specjalnym stroju.   Seksuolożka nie widzi nic niestosownego u babci, która w dzień zajmuje się czule wnuczkiem, a wieczorem wkracza do małżeńskiej sypialni w specjalnym stroju.

- Seks shopy generalnie przestały być ohydnymi wulgarnymi miejscami (choć pewnie i takie się jeszcze zdarzają) a stały się kameralnymi sklepikami, bądź eleganckimi salonami z witrynami, przypominającymi butiki - opowiada seksulożka. Niektórzy pacjenci, głównie starszego pokolenia, obawiają się reakcji personelu. To błąd w myśleniu: nikt nie będzie nas oceniał, ani stroił min czy robił uśmieszków. Na ogół obsługa jest przeszkolona i fachowa, potrafi doradzić. Warto wejść choćby z ciekawości. Na przykład na krakowskim Kazimierzu widziałam kilka seks shopów, nie odbiegających poziomem od tych jakie widziałam za granicą – opowiada Ewa Lisowska-Kania. – Choć na przykład w Szwecji, w ogóle nie ma zbyt wielu seks shopów, bo podobne co w nich produkty, sprzedawane są w aptekach. – Oczywiście nic na siłę nie kupujmy – przestrzega Lisowska-Kania.

 

Dla seksu i dla zdrowia

 

- Niektóre przedmioty, które odnajdziemy na półkach seks shopu są przydatne ze względów zdrowotnych – mówi seksuolożka. Na przykład kulki waginalne zwane też kulkami gejszy, można używać do treningu mięśni Kegla. - Kulki utrzymywane wewnątrz pochwy masują mięśnie i powodują ich obkurczanie się. Im sprawniejsze mięśnie pochwy, tym większe doznania podczas stosunku, ale to też profilaktyka nietrzymania moczu (inkontynencja – objawia się przy kichaniu i śmiechu). Osłabione mięśnie Kegla mogą też spowodować obniżanie się i wypadanie narządów rodnych czy wady postawy - wymienia seksuolożka, która podkreśla, że są oczywiście też inne ćwiczenia na mięśnie Kegla, ale kulki gejszy są zalecane także przez ginekologów. - Kulki gejszy zrobione z medycznego silikonu są jednym z najpopularniejszych akcesoriów kupownych przez kobiety, w tym i przez dojrzałe panie - przyznaje Anna Mikołajczuk właścicielka erotic store „Wieczór.Net” na krakowskim Kazimierzu. Przy czym radzi, że jeśli je kupować, to wyłącznie solidnej produkcji np. niemieckiej firmy (pojedyncze 85 zł, podwójne 95 zł).

- Paniom w dojrzałym wieku doskwiera suchość pochwy, stąd pomocne są specjalne kremy i żele nawilżające, np. zawierające estrogen. Warto więc kupować lubrykanty, ale osobiście doradzałabym zaopatrzyć się w nie w aptece a nie w seks shopie, choć też tam są sprzedawane. W aptece zresztą są tańsze. Estrożele przepisywane przez lekarzy w okresie menopauzy sprzyjają lepszemu ukrwieniu i wrażliwości na bodźce seksualne – tłumaczy Ewa Lisowska-Kania. Faktycznie opakowanie najlepszego lubrykantu w seks shopie, przypominającego naturalny śluz kobiecy, japońskiej produkcji, to wydatek około 70 zł, a w aptece (intymny płyn poślizgowy, też przypominający śluz) mniej więcej  kosztuje w granicach 29-39 zł.

 

Strona: 1 2 3 4 5
Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Skomentuj artykuł

  • 08011965 | 23-02-2013

    No bo i czego sie wstydzic?Nawet jesli wchodze tam po ten wibrator,kajdanki czy jakis kremik,..Te sklepy zostaly utworzone przez madrych ludzi znajacych nasze
    potrzeby i problemy,niejednokrotnie.Minely juz lata,kiedy mowiono"za moich czasow..",i bardzo dobrze bo to bylo zaklamanie.Te "zakazane"gadzety czy seksowna
    bielizna uratowaly niejeden zwiazek.Poza tym warto zadbac o urozmaicenie naszego zycia intymnego,by przedwczesnie nie wdarla sie w nasz zwiazek nuda i rutyna.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012