Układ trawienny
-
Jak otyłość zmienia życie codzienne?
23-01-2013
Tusza uprzykrza codzienne życie. Zaczyna się od zawiązania sznurówek w butach, w czym przeszkadza brzuch, a kończy na problemach emocjonalnych.
-
Oznaki otyłości
18-01-2013
Problem leży w tym, że często nie chcemy zauważać, iż przybywa nam kilogramów. Nie przywiązujemy znaczenia do faktu, że z roku na rok kupujemy coraz większe rozmiary ubrań.
-
Otyłość brzuszna stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia
18-01-2013
Gdy u mężczyzn obwód talii przekracza 102 cm, a u kobiet 88 cm, świadczy to o przeważającym nagromadzeniu tłuszczu w okolicy brzucha i oznacza, że trzeba zawalczyć o spalenie nadmiaru tłuszczu.
-
Otyłość. Nadmiar energii spożytej nad energią wydatkowaną
18-01-2013
Choć otyłość nie do końca można nazwać chorobą, na pewno znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób i na pewno skraca życie!
-
Zatrucia pokarmowe
22-06-2012
Z przeprowadzanych cyklicznie badań wynika, że grubo ponad połowa Polaków i prawie 30 proc. Polek nie myje rąk nawet po wyjściu z publicznej toalety! A jeśli już wsadzają ręce pod kran, to tylko po to, by je opłukać samą wodą. Myć ręce przed każdym posiłkiem, po wyjściu z toalety, wyniesieniu śmieci, po kichnięciu czy kaszlnięciu? Większość z nas uważa za przesadę. Tymczasem brak przestrzegania tej podstawowej zasady jest na ogół przyczyną zatrucia pokarmowego.
-
Otyłość. Profilaktyka
04-01-2012
Wraz z wiekiem zapotrzebowanie na energię spada. Osoby, które ukończyły 50. rok życia powinny redukować liczbę kalorii o dodatkowe 100-200. Czyli 50-letnia kobieta, która prowadzi siedzący tryb życia, i chce powoli zrzucać zbędne kilogramy, powinna wybrać dietę 1200-1300 kcal.
-
Otyłość. Leczenie
04-01-2012
Przeciw otyłości nie można się zaszczepić, nie ma na nią żadnego cudownego leku, choć – przynajmniej w niektórych przypadkach – lekarze włączają leczenie farmakologiczne.
-
Otyłość. Zagrożenia
04-01-2012
Otyłość, sporadycznie występująca jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, staje się w tej chwili jednym z najpoważniejszych wyzwań epidemiologicznych krajów wysokorozwiniętych. WHO alarmuje, że problem nadwagi i otyłości dotyczy co drugiego dorosłego w krajach europejskich. Dlatego należy ją leczyć!