choroby serca
-
Nadciśnienie, otyłość, cukrzyca, epilepsja. Jak choroby wpływają na seks?
26-07-2017
Libido najbardziej osłabia stres, zła dieta, choroby i leki, zatem trzeba dbać o kondycję psychofizyczną, zdrową dietę, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Gdy pojawiają się kłopoty w sypialni, warto porozmawiać z lekarzem.
-
Smog. Dlaczego jest groźny dla zdrowia? Seniorzy wśród szczególnie narażonych
11-01-2017
Pierwsze dni stycznia 2017 roku upłynęły pod znakiem smogu. Nie tylko w dużych miastach, ale i w miasteczkach i na wsiach był on nie tylko wyczuwalny, ale wręcz widoczny gołym okiem. Smog jest niebezpieczny dla zdrowia. Jedną z grup najbardziej narażonych na jego szkodliwe działanie są osoby starsze, i ci, którzy cierpią na choroby układu krążenia i układu oddechowego.
-
Jak dojrzała kobieta powinna dbać o zdrowie? Badania i zdrowy styl życia potrzebne od zaraz!
30-07-2015
Polki, choć żyją dłużej niż panowie, wcale nie cieszą się lepszym zdrowiem. Zaniedbują siebie i profilaktykę, skupiając się, w pierwszej kolejności na potrzebach swoich rodzin. Efekt? Umiera u nas znacznie więcej kobiet niż w innych krajach Unii Europejskiej.
-
Bóle w klatce piersiowej
15-04-2013
Bóle zlokalizowane w klatce piersiowej mogą mieć różne pochodzenie i często trudno zdiagnozować ich przyczynę bez wykonania specjalistycznych badań. Źródłem bólu może być: serce, aorta, układ oddechowy, przełyk, ściana klatki piersiowej, choroby narządów jamy brzusznej.
-
Duszność. Objaw niepokojący
15-04-2013
Duszność to stan, w którym - odczuwając brak powietrza – wkłada się wiele wysiłku w proces oddychania.
-
Obrzęki kończyn dolnych. Potrzebna jest diagnoza lekarza
15-04-2013
Obrzęki kończyn dolnych najczęściej dotyczą obu kończyn, choć zdarza się też obrzęk asymetryczny.
-
Choroba wieńcowa. Zawał serca
08-04-2013
W młodszych grupach wiekowych na chorobę wieńcową narażeni są przede wszystkim mężczyźni. Jednak po 60- tym roku życia ryzyko zachorowania jest podobne dla obu płci.
-
Miażdżyca. Choroba naczyń tętniczych
05-04-2013
Miażdżyca prowadzi do zwężenia tętnic i niedokrwienia różnych narządów. Od lokalizacji zmian w tętnicach zależy jakie objawy kliniczne dominują w obrazie miażdżycy. Natomiast nasilenie tych zmian decyduje o tym, jak ciężkie są objawy i skutki niedokrwienia narządów, które są zaopatrywane przez zwężone miażdżycowo tętnice.
-
Nadciśnienie tętnicze. Choroba, którą trzeba leczyć
04-04-2013
Optymalne ciśnienie tętnicze, to skurczowe poniżej 120 mmHG i rozkurczowe poniżej 80 mmHg, na przykład 115/75 mmHg. Tak wyśrubowane normy ustaliła Światowa Organizacja Zdrowia w oparciu o badania, które wykazały, że od ciśnienia 120/80 mmHg zaczyna się zwiększone ryzyko udaru mózgu i rośnie ono wraz ze wzrostem wartości ciśnienia tętniczego.
-
Niedokrwienie mózgu i zmiany naczyniowe w mózgu
04-04-2013
Nie ma takiego momentu w życiu człowieka, w którym wszystkie komórki mózgowe jednocześnie odpoczywałyby, a zmniejszenie dopływu krwi do mózgu nie spowodowałoby poważnych konsekwencji.