Leksykon Nadciśnienie tętnicze rozpoznanie
-
Nadciśnienie tętnicze. Jaką terapię może zaproponować lekarz?
21-02-2013
W leczeniu nadciśnienia tętniczego uwzględnia się równocześnie kilka elementów w zmianie trybu życia i farmakologię.
-
Badania kontrolne. Nadciśnienie tętnicze
21-02-2013
Żeby nie zaniedbać wczesnego rozpoznania nadciśnienia i ustrzec się powikłań, wystarczy od czasu do czasu dać sobie zmierzyć ciśnienie. Jeśli będzie podejrzanie wysokie, powtórzyć pomiary w ciągu kilku dni i - w razie potwierdzenia wyników - wybrać się do lekarza.
-
Nadciśnienie tętnicze. Objawy i ich brak
13-02-2013
Nadciśnienie tętnicze, zwłaszcza we wczesnym stadium, może nie powodować żadnych dolegliwości. Jakie są zatem szanse na wczesne rozpoznanie tej choroby?
-
Nadciśnienie tętnicze. Zagrożenie dla mózgu, oczu, serca i nerek
13-02-2013
Mózg, oczy (siatkówki), serce i nerki - to narządy szczególnie wrażliwe na niedokrwienie, a zatem najbardziej cierpiące wskutek nadciśnienia tętniczego.
-
Nadciśnienie tętnicze. Objawy
04-01-2012
Nadciśnienie tętnicze przez dłuższy czas może się rozwijać bezobjawowo. Dlatego profilaktycznie należy je regularnie mierzyć. Po 50-tym roku życia co najmniej raz w roku.
-
Czy sporadyczne skoki ciśnienia są powodem do niepokoju?
04-01-2015
Bieg po schodach, sprzątanie mieszkania i to w szybkim tempie, nawet energiczny spacer wywołują wzrost ciśnienia, i jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja organizmu. U osoby, która nie ma problemów z nadciśnieniem, ciśnienie tętnicze w ciągu kilkunastu minut wraca do właściwego poziomu, ale zmierzone zaraz po wysiłku może być bardzo wysokie.