babcia

  • W Polsce seniorzy są chorzy i samotni

    10-04-2012

    Za 20 lat 1/3 Polaków przekroczy 60. rok życia, a to oznacza, że będzie rosła liczba pacjentów z wieloma chorobami związanymi z wiekiem. To ogromne wyzwanie nie tylko medyczne, ale także społeczne i ekonomiczne. Już dziś kondycja zdrowotna osób w tym wieku nie jest dobra. Osamotnienie, choroby, brak pieniędzy to najpoważniejsze problemy Polaków po 55. roku życia - wynika z ogólnopolskiego badania seniorów.

    więcej »

    Według autorów badania PolSenior, z braku pieniędzy wynika izolowanie się czy ograniczanie kontaktów społecznych.
  • Emerytury i renty. Nowy system wypłat

    17-02-2012

    Nikt nie zmusi najbardziej opornych do założenia konta w banku. Ale może jest to opcja, którą warto rozważyć, czy zarekomendować lub pomóc wybrać np. starszym już rodzicom? Na pewno warto z nimi porozmawiać. Żeby się nie bali, że któregoś dnia listonosz po prostu nie zadzwoni.

    więcej »

    W przypadku kont rekomendowanych emerytom i rencistom, bezpłatne są zwykle wypłaty wyłącznie z bankomatów własnych banku. Za inne trzeba zapłacić.
  • Zakażenia układu moczowego. Jak im zapobiegać, jak je leczyć

    20-11-2014

    Zakażenia układu moczowego należą do częstych chorób w każdej populacji i u osób w każdym wieku, choć częściej występują u kobiet pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Zapalenie dróg moczowych zawsze wymaga leczenia. Zaniedbany stan zapalny pęcherza może się bowiem przerodzić nawet w zakażenie nerek. 

    więcej »

    Żurawina sprawia, że odczyn moczu jest kwaśny, co utrudnia bakteriom rozwój w układzie moczowym.
  • Sezon grypowy trwa zwykle od stycznia do kwietnia

    28-02-2015

    Co dwudziesty Polak szczepi się przeciw grypie, to jeden z najsłabszych wyników w Europie. Lekceważymy grypę, choć ta co roku zbiera śmiertelne żniwo, bo jej powikłania mogą być naprawdę groźne. Lekarze przekonują, że preparaty są bezpieczne. A jeśli mimo zaszczepienia zachorujemy, przebieg grypy będzie łagodny i bez powikłań.

    więcej »

    Tylko co dwudziesty Polak szczepi się przeciw grypie.
  • Badania mammograficzne ratują życie

    14-02-2012

    Polki między 50. a 69. rokiem życia mogą co dwa lata wykonywać bezpłatnie badania mammograficzne. Z takiej możliwości korzysta jednak mniej niż 25 proc. z uprawnionych.

    więcej »

    Mammografia to badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich. Jest to najlepszy sposób wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju.
  • Pneumokoki. Szczepionka zalecana dla przewlekle chorych i po 65. roku

    17-01-2012

    Szczepienia przeciw pneumokokom rekomendowane są dla osób po 65. roku życia i młodszych dorosłych, przewlekle chorych np. na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu oddechowego, np. astmę.

    więcej »

    60 proc. zdrowych dzieci, głównie przedszkolaków jest nosicielami pneumokoków. Mając z nimi kontakt i będąc słabego zdrowia, może warto się zaszczepić?
  • Po co nam Superstarsi.pl?

    04-01-2012

    Codziennie budzisz się starszy. I co z tego? Takie jest motto portalu, na który właśnie zaglądasz. Superstarsi.pl zapraszają cię do współtworzenia społeczności osób, które chcą wycisnąć z życia, co się da, bez względu na metrykę.

    więcej »

    Superstarsi mają głos!
  • Aparaty i urządzenia dla seniorów w rodzinie i młodych niedomagających

    04-01-2012

    Każdy z nas zna kogoś, kogo przeraża skomplikowana obsługa telefonu lub kto nie może dostrzec maleńkich liter pojawiających się na wyświetlaczu. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń ułatwiających starszym korzystanie z najnowszych technologii lub po prostu młodszym ludziom opiekę nad starszymi.

    więcej »

    Komórek ze zbyt dużą liczbą funkcji, z małym wyświetlaczem, małymi przyciskami często nie lubią ludzie tuż po 40-stce. A co dopiero ich rodzice!
  • Nad morzem (Alamar), Meksyk, 2009 reż. Pedro González-Rubio

    04-01-2012

    Ojciec i syn, a w tle dziadek i jedna z największych raf koralowych na świecie - Banco Chinchorro. Dech zapiera. Film można oglądać wiele razy.

    więcej »

    Nakręcona w formie paradokumentu fabuła to opowieść o czułym, mądrym ojcostwie w dwóch pokoleniach, bo jest i dziadek.
  • Dlaczego dziadkowie nie powinni wnukom dawać słodyczy?

    04-01-2012

    Lepiej nie przywoływać uśmiechu malucha czekoladkami i cukierkami! Świeże owoce, świeżo wyciskane soki, kompot na wywarze z rodzynek albo słodzony syropem ryżowym lub słodem jęczmiennym, ucieszą łasucha. Pozostają też słodkie warzywa: dynia, marchewka, kukurydza.

    więcej »

    Na piknik z wnukami nie trzeba brać słodyczy, żeby był udany.
123
webstar 2012