rehabiltacja
Rehabilitacja fizyczna obejmuje kinezyterapię indywidualną i zbiorową, ćwiczenia w wodzie, zabiegi fizykoterapeutyczne z zakresu ciepłolecznictwa, krioterapii, hydroterapii, leczenia polem elektromagnetycznym wielkiej i niskiej częstotliwości, leczenia ultradźwiękami, laseroterapii, masażu klasycznego i wibracyjnego itp.
-
Rehabilitacja seniorów. Po zawale serca, udarze mózgu, chorobie obłożnej, operacji
17-09-2015
Rehabilitacja odgrywa istotną rolę w przypadku osób w okresie rekonwalescencji czy po leczeniu operacyjnym. Powrót do sprawności po chorobie ma zbawienny wpływ na organizm i stymuluje wiele procesów zdrowotnych.
-
Ból kręgosłupa. Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup
08-06-2015
Problemy z kręgosłupem wcale nie muszą oznaczać ograniczenia aktywności i grozić niesprawnością. Nawet, gdy w krzyżu boli, należy regularnie ćwiczyć, najlepiej pod okiem fizjoterapeuty. O kręgosłup trzeba dbać w każdym wieku.
-
Akcja społeczna „Metamorfoza dla Seniora”
30-09-2014
„W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzeczy: miłość, naukę i spełnianie marzeń” – podkreślają organizatorzy akcji „Metamorfoza dla Seniora”.
-
Krioterapia. Kto może korzystać z tej formy rehabilitacji
08-05-2014
Trzyminutowy pobyt w kriokomorze, w temperaturze do minus 160 stopni C poprawi nastrój, ukoi nerwy i uśmierzy ból. Krioterapię stosuje się w leczeniu wielu chorób, głównie stawów (RZS) i mięśni. Regularne zabiegi wpłyną pozytywnie również na skórę, która stanie się jędrna i gładka.
-
Udar mózgu. Objawy, leczenie, rehabilitacja
05-02-2015
Polacy mało wiedzą o udarze mózgu, w związku z czym zbyt późno wzywają pomoc do chorych, u których występują pierwsze objawy. Zbyt późne rozpoczęcie leczenia przyczynia się do niepełnosprawności pacjentów, choć w wielu przypadkach można temu zapobiec – podkreślają specjaliści.
-
Aktywność fizyczna zapobiega osteoporozie i ją leczy
16-10-2012
Aktywność fizyczna nie tylko pomaga zapobiegać osteoporozie, lecz może także być ważnym czynnikiem ją leczącym! O wytrzymałości i sprężystości szkieletu decyduje w znacznej mierze zawartość składników mineralnych w tkance kostnej. Składniki te odkładają się w kośćcu wtedy, gdy kości poddawane są regularnemu obciążeniu.
-
Program – prewencja rentowa ZUS
06-08-2012
Do sanatorium osoby pracujące mogą wyjechać nie tylko ze skierowaniem NFZ. Jeśli spełniamy warunki, możemy skorzystać z programu prewencji rentowej. Na taki wyjazd rehabilitacyjny czeka się kilka miesięcy, a więc krócej niż na sanatorium w ramach NFZ. Lekarz – orzecznik ZUS szybko podejmuje decyzję, czy należy osobę ubezpieczoną zakwalifikować do programu.