zdrowie
-
Instytut Zdrowych Nóg podsumowuje wyniki letniej akcji
23-09-2013
Ponad 1,3 tysiąca pacjentów, bez żadnych skierowań i formalności, przebadali lekarze w ramach akcji „Instytut Zdrowych Nóg”. W ciągu trzech miesięcy z porad specjalistów mogli skorzystać mieszkańcy 23 miast w Polsce. Od 25 maja do 17 sierpnia 2013 roku lekarze diagnozowali stan żył nóg pacjentów w mobilnej przychodni.
-
Choroba Hashimoto. Objawy i leczenie
29-01-2015
Tarczyca produkuje hormony. Jednak gdy ta produkcja jest zaburzona, ucierpieć może każdy narząd. Mówi się, że w takim przypadku choruje nawet cały organizm. Jedną z chorób jest choroba Hashimoto*. Rozwija się ona, gdy układ odpornościowy traktuje gruczoł jak wroga i zaczyna go atakować. O tym, jak żyć z chorobą Hashimoto rozmawiamy z lek. med. Anną Błachowicz, specjalistą endokrynologiem z Przychodni Specjalistycznej Prosen.
-
Jakie powikłania grożą w przypadku nieleczonej przewlekłej niewydolności żylnej?
21-05-2013
Jednym z najgroźniejszych powikłań żylaków i przewlekłych chorób żył jest zakrzepica żylna i stany zapalne układu żylnego. Mogą one występować w postaci miejscowego bólu, pogrubienia w przebiegu żyły i zaczerwienienia.
-
Czy osoba, która ma za sobą zakrzepicę żył głębokich, może wybrać się na wakacje samolotem w ciepłe kraje, np. do Grecji czy Turcji?
21-05-2013
Jeśli to poważne powikłanie przewlekłej niewydolności żylnej miało miejsce stosunkowo niedawno, warto zrezygnować z takich wakacji – niewskazany jest tu zarówno lot samolotem, jak i pobyt w upalnym klimacie.
-
Jakich zasad powinny przestrzegać osoby, które mają bliskich krewnych z przewlekłą niewydolnością żylną?
21-05-2013
Obciążenie genetyczne to jeden z ważniejszych czynników ryzyka przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli na tę chorobę cierpią obydwoje rodzice, prawdopodobieństwo zachorowania może sięgać nawet 80 proc. Ale to nie znaczy, że nie możemy zrobić nic, by zapobiec chorobie lub przynajmniej opóźnić jej wystąpienie, czy spowolnić rozwój.
-
Czy po czterdziestym roku życia, przy siedzącym trybie pracy można przyjmować profilaktycznie jakieś leki przeciw żylakom?
27-05-2013
Trzeba pamiętać, że problemy z niefizjologiczną postawą zaczęły się już 2 miliony lat temu, gdy przodkowie człowieka się spionizowali. Już ta postawa doprowadziła do pierwszych przypadków niewydolności żylnej.
-
Jak dbać o stawy, by długo i dobrze nam służyły
27-05-2013
O tym dlaczego stawy dokuczają i jak o nie dbać rozmawiamy z dr Adrianem Rymarczykiem, ortopedą, traumatologiem z ENEL-MED, Szpital Centrum
-
W jaki sposób starać się o odszkodowanie ze strony szpitala za uszczerbek na zdrowiu?
01-04-2013
Na jakie odszkodowanie można liczyć w przypadku doznania lub powiększenia uszczerbku na zdrowiu z powodu złego systemu opieki lekarskiej (np. nie przyjechało pogotowie ratunkowe na czas) oraz w przypadku doznania lub powiększenia uszczerbku na zdrowiu z powodu z powodu błędu lekarskiego? Co trzeba zrobić, by takie odszkodowanie otrzymać?
-
Dziemiany na Kaszubach. Agroturystyka
10-08-2012
Beata Tam zapowiedziała, że na obiad serwuje gościom frytki ze smażoną rybą. - Niezdrowo? Tylko odrobinę. Frytki będą z ziemniaków, które właśnie wykopałam w ogródku. A ryba będzie prosto z łódki, od rybaków wracających z połowu na jeziorze Wdzydze - wyjaśniła. Po dwóch godzinach dostałam MMS - kurki, kurki. - Nazbierane w drodze po rybę, będą do obiadu - napisała Beata.
-
Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, to nie rzadkość
13-06-2012
Wbrew powszechnej opinii, kleszcze atakują nie tylko w lasach. Również z parku, na łące, ba - z własnego ogródka można przynieść do domu tego pasożyta z gromady pajęczaków, który przenosi pierwotniaki, bakterie i wirusy. Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to poważne choroby, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Jak się przed nimi bronić?