Nasz organizm
-
Akupunktura. Pomaga w bólu, w pokonaniu stresu i przemęczenia
29-11-2017
Akupunktura jest skuteczną metodą walki z wieloma rodzajami bólu. Najczęściej wykorzystuje się ją w leczeniu bólów głowy czy bólów kostno-stawowych. Poleca się ją także osobom zestresowanym, przemęczonym, cierpiącym na bezsenność. Stosuje się ją też w przypadku chorób skóry czy przewodu pokarmowego. Nie zastąpi leczenia konwencjonalnego i nie jest cudownym panaceum na wszelkie dolegliwości, ale właściwie zastosowana może znacznie poprawić komfort życia.
-
Padaczka. Przyczyny, objawy, leczenie
27-11-2017
Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych. W Polsce, z jej powodu, cierpi ok. 400 tysięcy osób, na świecie ok. 50 milionów. Zachorowalność wzrasta u osób powyżej 65 roku życia, co ma związek z chorobami naczyniowymi mózgu, chorobami zwyrodnieniowymi np. chorobą Alzheimera oraz nowotworami.
-
Zioła. Warto stosować, ale zawsze po konsultacji z lekarzem
27-10-2017
Zioła stosowane z umiarem i pod kontrolą lekarza mogą poprawić stan zdrowia, skóry czy ogólne samopoczucie. Po jakie i kiedy warto sięgnąć?
-
Zioła. Jak je bezpiecznie stosować? Kiedy mogą zaszkodzić?
26-10-2017
Lecznicze właściwości roślin wynikają z obecności w nich związków biologicznie czynnych, które mają wielokierunkowe działanie, np. rozkurczowe, wykrztuśne, napotne, moczopędne, oczyszczające, uspokajające. I choć zioła to sama natura, nie wolno ich nadużywać, długo stosować na własną rękę ani zastępować nimi leków. Przyjmowanie ziół najlepiej skonsultować z lekarzem.
-
Bruksim, choroba okluzyjna. Objawy i leczenie
24-08-2017
Starte zęby, zgrzytanie, nadwrażliwość, ból - to objawy choroby okluzyjnej lub bruksizmu. Nie należy ich bagatelizować bowiem mogą doprowadzić do zniszczenia lub utraty zębów.
-
Nadciśnienie, otyłość, cukrzyca, epilepsja. Jak choroby wpływają na seks?
26-07-2017
Libido najbardziej osłabia stres, zła dieta, choroby i leki, zatem trzeba dbać o kondycję psychofizyczną, zdrową dietę, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Gdy pojawiają się kłopoty w sypialni, warto porozmawiać z lekarzem.
-
Udar cieplny, udar słoneczny: jak zapobiegać, jak leczyć?
22-06-2017
Osoby starsze, schorowane, przyjmujące leki, ale też zdrowe, ale nieprzestrzegające zasad dotyczących przebywania na słońcu, mogą sobie zaszkodzić doprowadzając do groźnego dla zdrowia i życia udaru słonecznego. W przypadku braku odpowiedniej reakcji i prawidłowego postępowania może dojść do niewydolności wielu narządów, a nawet do śmierci.
-
Fakty i mity na temat zakwaszania organizmu
13-03-2017
Przetworzone jedzenie ma szkodliwy wpływ na zdrowie, ale wbrew temu, co możemy usłyszeć w reklamach, nie zakwasi naszego organizmu. Warto zdrowo się odżywiać, ale dieta zdrowego człowieka nie ma wpływu na poziom zakwaszenia organizmu. Co więcej, trudno w ogóle mówić o zakwaszeniu organizmu.
-
Pleśń w domu. Przyczyny zagrzybienia i sposoby pozbycia się pleśni
27-02-2017
Grzyby szkodliwe dla człowieka pojawiają się w domach rzadko wietrzonych, z wadliwą wentylacją, zbyt szczelnymi oknami i sztucznymi wykładzinami lub starą drewnianą podłogą. Pleśń w domu, szczególnie dla alergików może być groźna i powodować rozwój chorób układu oddechowego, alergie oraz atopowe zapalenie skóry.
-
Smog. Dlaczego jest groźny dla zdrowia? Seniorzy wśród szczególnie narażonych
11-01-2017
Pierwsze dni stycznia 2017 roku upłynęły pod znakiem smogu. Nie tylko w dużych miastach, ale i w miasteczkach i na wsiach był on nie tylko wyczuwalny, ale wręcz widoczny gołym okiem. Smog jest niebezpieczny dla zdrowia. Jedną z grup najbardziej narażonych na jego szkodliwe działanie są osoby starsze, i ci, którzy cierpią na choroby układu krążenia i układu oddechowego.