Nasz organizm

  • Objawy i zagrożenia związane z menopauzą

    19-12-2012

    Choć menopauza nie jest chorobą, w wyniku zachodzących przemian hormonalnych, związanych przede wszystkim z tym, że jajniki nie produkują już takiej jak wcześniej ilości estrogenów, panie mogą odczuwać wiele bardzo różnorodnych dolegliwości, są też w sposób szczególny zagrożone niektórymi chorobami.

    więcej »

    Przy uderzeniach gorąca, dobrze zawsze mieć pod ręką wachlarz.
  • Menopauza. Proces fizjologiczny

    17-12-2012

    Nie tak dawno problemy kobiet, które przestały miesiączkować nie były przedmiotem dyskusji, ani jakichkolwiek publikacji. U progu XXI wieku, gdy znacząco wydłużył się czas życia człowieka, aż 30 lat życia kobiety przypada na okres pomenopauzalny. W Polsce żyje ponad siedem milionów kobiet, które przekroczyły 45. rok życia.

    więcej »

    Kobiety, które palą papierosy na ogół wcześniej od niepalących przestają miesiączkować.
  • Ze słońca można korzystać, ale racjonalnie

    28-06-2012

    Słońce oddziałuje na naszą skórę o każdej porze roku i wszędzie, również w mieście. Promienie słońca przenikają przez szyby i chmury. Dlatego kosmetyki z filtrami ochronnymi należy stosować przez cały rok.

    więcej »

    Przebywając na słońcu, co dwie godziny i za każdym razem po wyjściu z wody, należy na nowo aplikować sobie kosmetyki z filtrem.
  • Tajemnica wody. Sekret młodości.

    15-06-2012

    Kalifornijski dermatolog dr Howard Murad, autor wielu uznanych publikacji na temat pielęgnacji skóry, w ostatniej swojej książce „Tajemnica wody - sekret młodości”stwierdza, że  poziom nawilżenia skóry jego pacjentów nie zależy od wieku ani od ilości wypijanej wody. A więc od czego?

    więcej »

    Żeby uszczelnić ściany naszych komórek, powinniśmy dostarczać im podstawowe budulce: lecytynę (w jajkach), witaminy z grupy B (w zbożach i kaszach) i duże dawki antyutleniaczy.
  • Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, to nie rzadkość

    13-06-2012

    Wbrew powszechnej opinii, kleszcze atakują nie tylko w lasach. Również z parku, na łące, ba - z własnego ogródka można przynieść do domu tego pasożyta z gromady pajęczaków, który przenosi pierwotniaki, bakterie i wirusy. Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to poważne choroby, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Jak się przed nimi bronić?

    więcej »

    Bywa, że rok a nawet kilkanaście lat po ukąszeniu pojawia się infekcja przewlekła: ciężkie zapalenie stawów, porażenie nerwów obwodowych, niedowład, zaburzenia psychiczne.
  • Braki zębowe należy uzupełniać. Mało bólu za to dużo pieniędzy

    22-05-2012

    Obecnie dostępne techniki i metody leczenia stomatologicznego umożliwiają rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów w sposób bezbolesny i małoinwazyjny. Warto z nich skorzystać nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim dla zdrowia!

    więcej »

    Prawidłowo założone implanty sprawdzą się przez kilkadziesiąt lat, ponadto chronią one kość przed zanikiem, co dzieje się przy zastosowaniu protez ruchomych
  • Badania mammograficzne ratują życie

    14-02-2012

    Polki między 50. a 69. rokiem życia mogą co dwa lata wykonywać bezpłatnie badania mammograficzne. Z takiej możliwości korzysta jednak mniej niż 25 proc. z uprawnionych.

    więcej »

    Mammografia to badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich. Jest to najlepszy sposób wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju.
  • Prawidłowy oddech. Na sztywność mięśni karku, choroby dróg oddechowych, zaburzenia układu trawiennego, stres i tremę

    07-02-2012

    Oddychanie jest czynnością odruchową. Rzadko w ogóle myślimy o oddychaniu. Najczęstsze błędy to oddech zbyt płytki, zbyt szybki i niewydychanie powietrza do końca. Skutki błędów są poważne - tlen na poziomie komórkowym jest źle przyswajany, co grozi niedotlenieniem mózgu.

    więcej »

    Przed ćwiczeniami oddechowymi należy się mocno przeciągnąć, żeby stawy były elastyczne.
  • Anti-aging. Odmładniające zabiegi medycyny estetycznej

    04-01-2012

    Im wcześniej zaczniemy korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, tym lepszy uzyskamy efekt i więcej razy zdołamy go powtórzyć, zanim czas znacząco zmieni nam twarz.

    więcej »

    Lekarz medycyny estetycznej powie nam co możemy zmienić na lepsze w wyglądzie skóry twarzy czy dekoltu.
  • Anti-aging. Kosmetyki opóźniające starzenie się skóry

    04-01-2012

    To nie jest tak, że kremy dzieli się na tanie i drogie. Jeśli chcemy świadomie ich używać, trzeba wiedzieć, które z zawartych w nich substancji, wpływają na poprawę danej cechy skóry.

    więcej »

    Jeśli chcemy świadomie używać kremów, musimy wiedzieć, które z zawartych w nich substancji, wpływają na poprawę danej cechy skóry.
webstar 2012