anti-aging

  • Nauka języka obcego w dojrzałym wieku

    10-04-2012

    Im jesteśmy starsi tym nauka może przychodzić nam trudniej. Ucząc się języka obcego możemy już nie osiągnąć wymarzonej sprawności w wymowie, ale przecież nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, by móc się porozumieć z ludźmi z różnych zakątków świata.

    więcej »

    Choć czas potrzebny do opanowania języka w stopniu podstawowym, to kwestia indywidualna, dla osób po 45. roku życia na ogół, otwiera się kursy z 200 zajęciami po 45-minut.
  • Dlaczego palacze powinni wykonywać badanie spirometryczne?

    10-04-2012

    Palenie papierosów zwiększa ryzyko nie tylko zachorowania na nowotwory – w tym przede wszystkim płuc, krtani i przełyku, ale również inne groźne choroby układu oddechowego, w tym POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc). Ta choroba skraca życie człowieka nawet o kilkanaście lat – układ oddechowy starzeje się w sposób przyspieszony. Dlaczego?

    więcej »

    Prof. dr hab. Michał Pirożyński
  • W Polsce seniorzy są chorzy i samotni

    10-04-2012

    Za 20 lat 1/3 Polaków przekroczy 60. rok życia, a to oznacza, że będzie rosła liczba pacjentów z wieloma chorobami związanymi z wiekiem. To ogromne wyzwanie nie tylko medyczne, ale także społeczne i ekonomiczne. Już dziś kondycja zdrowotna osób w tym wieku nie jest dobra. Osamotnienie, choroby, brak pieniędzy to najpoważniejsze problemy Polaków po 55. roku życia - wynika z ogólnopolskiego badania seniorów.

    więcej »

    Według autorów badania PolSenior, z braku pieniędzy wynika izolowanie się czy ograniczanie kontaktów społecznych.
  • Makijaż po 50-tce. Krok po kroku

    04-01-2015

    Idealny makijaż? To taki, kiedy ktoś pyta „byłaś na urlopie, że tak świetnie wyglądasz?”,  a nie gdy mówi „o, ładnie się umalowałaś”. Powinien dyskretnie wspomagać naszą urodę, a nie ją zastępować. Oto kilka porad znanych makijażystów jak malować się po 50-tce.

    więcej »

    Małgorzata Niemen z makijażem idealnym.
  • Jakie witaminy i suplementy powinno się zażywać po 50-tce?

    21-01-2015

    Preparaty witaminowe należy zażywać z głową. Nie można ich traktować jako środka na przedłużenie młodości. Witaminę C, selen, beta karoten, można łatwo przedawkować. Zaś stosowane w dużych ilościach przez dłuższy czas stanowią nawet zagrożenie życia. Preparaty witaminowe są agresywnie reklamowane, ale klient nie do końca wie, co przyjmuje. Choć kupujemy je w aptekach, nie są lekami i nie podlegają takiej kontroli. Zalecałbym dużą powściągliwość w ich przyjmowaniu.

    więcej »

    Prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz
  • Rok 2012 rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku

    21-03-2012

    Na 385 polskich Uniwersytetach Trzeciego Wieku w zajęciach uczestniczy ponad 100 tysięcy słuchaczy. Wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na działalność UTW będzie z roku na rok coraz większe.

    więcej »

    90 procent słuchaczy UTW to kobiety. Dlaczego mężczyzn jest tak niewielu? Jednego przyłapaliśmy na wagarach.
  • Gimnastyka, ruch w wodzie. Co zdrowe, a co szkodzi?

    14-03-2012

    Czy to prawda, że gimnastyka w wodzie nikomu nie zaszkodzi? Jakie stosować ćwiczenia w wodzie, aby poprawić swoją kondycję? Na pytania odpowiada Katarzyna Michalik, trenerka i koordynatorka Klubu Wellness w Parku Wodnym w Krakowie.

    więcej »

    Ćwiczenia w wodzie poprawiają funkcjonowanie układów: sercowo-naczyniowego, mięśniowego i kostno-stawowego. Wzmacniają też kondycję i hartują.
  • Mezoterapia igłowa, depilacja laserowa brody i górnej wargi, botox, peeling chemiczny, mikrodermabrazja

    27-02-2012

    Na pewno warto wydać pieniądze na te zabiegi, które dają widoczne, naturalne i w miarę trwałe efekty. I są bezpieczne dla zdrowia. My do nich na pewno zaliczamy: mezoterapię igłową,  depilację laserową brody i górnej wargi, botox, peeling chemiczny i mikrodermabrazję.

    więcej »

    Czasem wydajemy dużo pieniędzy na kremy czy inne specyfiki, zamiast fundnąć sobie jeden skuteczny zabieg, po którym efekt będzie murowany! Jak np. po mkrodermabrazji.
  • Siłownia. Miejsce dla każdego, ale trzeba zachować rozsądek

    20-02-2012

    O tym co robić, by nie zastygać, nie kurczyć się w sobie, rozmawiamy z Katarzyną Michalik, mgr wychowania fizycznego, trenerką pływania i fitnessu

    więcej »

    Siłownia jest dla każdego, ale dla początkujących lub z problemami zdrowotnymi, tylko pod okiem trenera.
  • Jak rzucić palenie? Nikotynowa terapia zastępcza i terapia lekami

    15-02-2015

    Rak płuc, krtani i gardła. Większe ryzyko zachorowania na inne nowotwory. Wyższe ryzyko chorób układu krążenia. Duże prawdopodobieństwo zapadnięcia na POChP, to tylko najważniejsze konsekwencje zdrowotne nałogu nikotynowego. Zdecydowanie warto więc podjąć z nim walkę.

    więcej »

    Zawsze jest odpowiedni moment, by rzucić palenie.
webstar 2012