profilaktyka chorób wieku dojrzałego
Żeby uniknąć chorób wieku dojrzałego, albo spowolnić ich rozwój, trzeba po 45. roku życia pilnować kalendarza badań profilaktycznych, pilnować prawidłowego BMI, stosować dietę prozdrowotną i regularnie uprawiać sport dostosowany do swoich możliwości, choćby chodzić na długie spacery.
-
Rak jelita grubego. Profilaktyka
04-01-2015
Rak jelita grubego niestety wciąż pozostaje chorobą wstydliwą, o której mówi się publicznie niezwykle rzadko. To źle, zwłaszcza że rak rozwija się w ukryciu, niejednokrotnie nawet w dość zaawansowanym stadium nie daje jednoznacznych niepokojących sygnałów.
-
Dlaczego ruch jest ważny w profilaktyce osteoporozy? Jaki jest najbardziej zalecany?
04-01-2012
Nie jest prawdą, że kości wzrastają tylko w okresie młodości. Odnawiają się cały czas – pod warunkiem, że się poruszamy. Ruch jest istotnym elementem profilaktyki osteoporozy, bo od niego zależy prawidłowe funkcjonowanie mechanizmu odnowy kości.
-
Anti-aging. Jak opóźniać po 45. roku życia wpływ starzenia się na organizm?
04-01-2012
Opóźnianie mechanizmów starzenia się w takim zakresie, w jakim możemy to zrobić bez ryzyka pogorszenia stanu zdrowia jest działaniem prozdrowotnym.
-
Anti-aging. Objawy starzenia się
04-01-2012
Żeby przeciwdziałać procesowi starzenia się, spowolnić go lub wręcz odwrócić, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że starzenie się to nie tylko zmiana w wyglądzie zewnętrznym, ale przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu całego organizmu.