skóra

 • Zioła. Warto stosować, ale zawsze po konsultacji z lekarzem

  27-10-2017

  Zioła stosowane z umiarem i pod kontrolą lekarza mogą poprawić stan zdrowia, skóry czy ogólne samopoczucie.  Po jakie i kiedy warto sięgnąć?

  więcej »

  
Zioła stosowane z umiarem i pod kontrolą lekarza mogą poprawić stan zdrowia, skóry czy ogólne samopoczucie.
 • Bielactwo nabyte: przyczyny, objawy, leczenie

  03-09-2015

  Bielactwo nabyte objawia się występowaniem na skórze różnej wielkości odbarwionych plam, otoczonych przebarwioną lub zapalną obwódką. Choroba może pojawić się w każdym wieku. Przyczyny nie są znane, a leczenie bielactwa jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne.

  więcej »

  Najważniejsza w pielęgnacji skóry z bielactwem jest ochrona przed słońcem
 • Łuszczyca. Objawy, przebieg choroby, leczenie

  23-07-2015

  Z łuszczycą trzeba się zmagać przez całe życie, ale dzięki nowoczesnej medycynie udaje się ją skutecznie leczyć. Właściwa terapia, współpraca chorego z lekarzem, pozwala kontrolować chorobę, hamować jej rozwój, usunąć lub minimalizować skórne zmiany.

  więcej »

  Stan skóry u pacjentów z łuszczycą poprawia się po zastosowaniu kąpieli błotnych lub okładów z błota o odpowiednim składzie
 • Znamiona skórne. Za rzadko odwiedzamy dermatologa

  13-06-2014

  Znamiona to nieprawidłowości na skórze, które wywodzą się z różnych komórek. W zależności od tego, z jakich komórek powstały, wyróżnia się m.in. znamiona naskórkowe, łojowe, naczyniowe, a także barwnikowe popularnie zwane pieprzykami.

  więcej »

  Znamiona barwnikowe, pieprzyki, to w większości zmiany łagodne. Ale po 40. roku życia trzeba raz w roku odwiedzić dermatologa, by sprawdził ich stan
 • Przebarwienia skóry. Problem nie tylko kosmetyczny

  03-02-2015

  Przebarwienia to plamy pigmentacyjne, które pojawiają się najczęściej u osób, które opalają się bez zabezpieczenia skóry, a także w wyniku zmian hormonalnych oraz zażywania niektórych leków. Zwykle przebarwienia występują na twarzy, dekolcie i dłoniach. Zmagają się z nimi głównie panie po 50-tce. Najlepsza pora na walkę z nimi to miesiące zimowe, ale i wczesną wiosną można uporać się z tym problemem.

  więcej »

  Ze słońca trzeba korzystać rozważnie. Przebarwienia skóry to częsta pamiątka po nadużywaniu kąpieli słonecznych
 • Grzybica to choroba, której nie można leczyć na własną rękę

  12-06-2013

  Grzybicą skóry można się zarazić w salonach kosmetycznych, na basenach, chodząc boso po podłodze, po której wcześniej chodziła osoba zakażona, a także od zwierząt. Choroba najczęściej atakuje osoby o słabszej odporności, chore na cukrzycę, nowotwory. Można jej zapobiegać. Gdy zaatakuje trzeba udać się do lekarza, zamiast próbować się leczyć na własną rękę.

  więcej »

  Klapki na basenie to podstawowy sposób ochrony przed grzybicą
 • Bóle stóp

  16-04-2013

  Bóle stóp czasem utrudniają chodzenie, czasem problemem jest dobranie odpowiednich butów, bo stopy są zdeformowane. Bóle stóp mogą mieć rozmaite przyczyny. Najważniejsze z nich to: zwyrodnienie pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego z koślawością palucha (potocznie - haluks), ostrogi piętowe, naciągnięcie lub naderwanie więzadeł stopy, odciski i modzele, wrastające paznokcie, zmiany naczyniowe w miażdżycy tętnic i cukrzycy.

  więcej »

  Bóle stóp ograniczają aktywność i sprawność fizyczną, dlatego zawsze warto poprosić o konsultację internistyczną i ewentualnie ortopedyczną, by ból zmniejszyć lub się go pozbyć.
 • Zmiany skórne

  09-04-2013

  Niektóre zamiany skórne niepokoją, gdyż wydaje się, że są objawem jakiejś choroby. Prawdą jest, że pewne patologie skórne występują częściej u ludzi starszych i nie są wynikiem fizjologicznych zmian skóry, związanych z wiekiem.

  więcej »

  Duże znaczenie ma prawidłowa higiena i natłuszczanie skóry. Można na przykład wkropić kilka kropel oliwy do kąpieli. A po wyjściu delikatnie osuszyć skórę, przykładając do niej miękki ręcznik.
 • Opadające powieki

  02-04-2013

  Opadające powieki to jedna z  tych zmian w twarzy związana z wiekiem, która zmienia jej rysy. Można jej przeciwdziałać! Rozwiązań jest sporo, ale trzy najskuteczniejsze to botox, laser i nie wymagająca długiej rehabilitacji operacyjna korekta powiek.

  więcej »

  Czym można "podnieść" opadające powieki? Do wyboru mamy: botox, laser i nie wymagającą długiej rehabilitacji operacyjną korektę powiek.
 • Fotoodmładzanie

  27-03-2013

  Odpowiednio dobrana podczas zabiegu długość fali ujędrnia skórę, likwiduje drobne zmarszczki, dodaje cerze blasku.

  więcej »

  Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadwrażliwość na światło i opalona skóra.
<img src="/img/paging/prev.gif" alt="" />1234
webstar 2012