Ocena:
(głosy: 11)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

02-04-2013

Opadające powieki

Spojrzeć prawdzie w oczy

Opadające powieki to jedna z  tych zmian w twarzy związana z wiekiem, która zmienia jej rysy. Można jej przeciwdziałać! Rozwiązań jest sporo, ale trzy najskuteczniejsze to botox, laser i nie wymagająca długiej rehabilitacji operacyjna korekta powiek.

Czym można "podnieść" opadające powieki? Do wyboru mamy: botox, laser i nie wymagającą długiej rehabilitacji operacyjną korektę powiek. Czym można "podnieść" opadające powieki? Do wyboru mamy: botox, laser i nie wymagającą długiej rehabilitacji operacyjną korektę powiek.

Botox

 

Opadające powieki i opuszczone w dół kąciki oczu nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd. Bywa, że taka już nasza uroda i nostalgiczne spojrzenie jest kwestią genów a nie wieku.

Jeśli uznajemy to za defekt, niezależnie od tego czy mamy jesteśmy po 50 –tce czy po 18-tce,  najlepszym sposobem pozbycia się go, jest podanie  toksyny botulinowej, zwanej powszechnie botoksem. Wstrzyknięcie jej właśnie w okolice oka sprawi, że mięśnie zaczyną inaczej niz dotąd pracować.

Podanie botoksu w okolice czoła  dodatkowo lekko uniesie brwi i powieki. Przy okazji można liczyć, że toksyna, gdy zacznie działać, wygładzi też zmarszczki mimiczne. Procedura zabiegu jest bardzo prosta: po znieczulenieu maścią emla lekarz zaznacza sobie dokładnie miejsca wkłucia i podaje zastrzyki w okolicy skroni i na wysokoci brwi. Można odczuwać lekkie mrowienie. Nie pownno sie dotykać miejsc podania i należy unikać gwałtownych ruchów głową. Chodzi o to, aby preparat się nie przemieścił. Pełne działanie botoksu widać dobiero po ok. 14 dniach.  Efekty jednorazowego zabiegu utrzymają się na ogół do pół roku (wszysko zależy od ilości botolsu  - w okolice oka można jednorazowo bezpiecznie podać od 2-7 jednostek preparatu). Ważne, aby trafić na sprawdzonego lekarza - efekt bowiem zależy od jego doświadczenia i podania toksyny w odpowiednie miejsce (koszt: 600-800 zł).

 

 

Laser

 

Wiszące „zmęczone“ powieki to na ogół efekt powolnej utraty elastyczności skóry i działania grawitacji (pergaminowa skóra jest tu luźniejsza, bo powieki pozbawione są zupełnie podściółki tłuszczowej).

Skutecznie pojędrnia się nadmiar luźnej skóry za pomocą zabiegu laserem frakcyjnym, który „dziurkuje“ naskórek. Utworzone w ten sposób mikroranki, gojąc się zabudowują się nowym grubszym kolagenem powodując w ten sposób zagęszczenie skóry. Zabieg taki można przeprowadzić też w okolicach oczu, ale wymaga to nałożenia na gałki oczne zabezpieczajacych nakładek. Oczywiście robi się to ze znieczuleniem (maścią z tetrakainą lub zastrzykiezm z xylokainą stosowaną popularnie w gabinetach stomatologiczych jako tzw. zniczulenie nasiękowe). Sam zabieg polega na naświetlaniu skóry powiek wiązkami lasera. W trakcie  skóra jest dodatkowo chłodzona, ale mimo to można  odczuwać lekkie pieczenie w trakcie strzałów wiązki lasera na skórę.

Zaraz po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona (jakby oparzona), pojawi się też obrzęk. Potem zacznie się deliktanie  łuszczyć, a maleńkie szare strupki będą odpadać. W tym czasie ważne jest intenstywne nawilżanie okolic oczu antyalergicznymi kremami. Po tygodniu skóra będzie wygladać świetnie. Efety końcowe – jędrność, napięcie i uniesienie powiek będą utrzymywać się przez ok. 6 miesięcy (koszt: ok. 2000 zł).

 

Strona: 1 2
Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: bfk19543005.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012