Ocena:
(głosy: 11)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

02-04-2013

Opadające powieki

Spojrzeć prawdzie w oczy

Opadające powieki to jedna z  tych zmian w twarzy związana z wiekiem, która zmienia jej rysy. Można jej przeciwdziałać! Rozwiązań jest sporo, ale trzy najskuteczniejsze to botox, laser i nie wymagająca długiej rehabilitacji operacyjna korekta powiek.

Czym można "podnieść" opadające powieki? Do wyboru mamy: botox, laser i nie wymagającą długiej rehabilitacji operacyjną korektę powiek. Czym można "podnieść" opadające powieki? Do wyboru mamy: botox, laser i nie wymagającą długiej rehabilitacji operacyjną korektę powiek.

 

Chirurgicza korekcja powiek nie taka straszna

 

Kiedy nadmiar luźnej skóry jest ponadstandardowy, można pomyśleć o korekcji z użyciem skalpela. Wbrew pozorom to jeden z łatwieszych i mało skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Zdarza się, że lekarze wykonują go ze względów okulistycznych - kiedy opapadająca skóra zmniejsza obszar widzena i powoduje dyskomfort.

 

Należy przygotować się na szczegółową konsultację w gabinecie chirurga i wykonanie szeregu badań (krzepliwość krwi, pełna morfologia, EKG, wykluczenie stanów zapalnych). Warto już wcześniej łykać rutinoscorbin na uszczelnie naczynek i odstawić aspirynę (jeśli zażywasz ją ze względu na choroby krążenia). Zabieg można wykonać w narkozie lub znieczleniu miejscowym - w tym pierwszym wypadku spędzisz w szpitalu dobę, w drugim w zasadzie zaraz po operacji można pojechać do domu. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz wykona poziome nacięcia skalpelem i wykroi nadmiar skóry. Nie czuje się bólu, jedak sam moment „krojenia“  naskórka wokół oczu może dawać dziwne odczucia. Nadmiar skóry zostanie odseparowany do miejsca leżącego poniżej  i wycięty. Potem lekarz zszyje ranę i założy opatrunki. W ciemnych okularach można opuścić klinkę. W domu warto przykładać zimne okłady (zmniejszają ryzyko  opuchnięcia i krwiaków). Opuchlizna i tak się poajwi, więc w dniu zabiegu raczej nie należy liczyć na oglądanie telewizji czu siedzenie przed komputerem. Na ogół po 4 dniach zdejmuje się szwy. Po dwóch tygodniach  małe blizny praktycznie są niewidoczne, choć ich zaróżowienie może utrzymać sie jeszcze przez kilka miesięcy. W czasie gojenia najbardziej dokucza swędzenie powiek. Na zabieg nie mogą sobie pozwolić osoby chore na tarczycę, cukrzycę lub nieustabilizowane nadciśnienie (koszt operacji  - jednorazowy, powyżej 3 tysięcy).

Strona: 1 2
Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: bfk19543005.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012