Ocena:
(głosy: 1)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

02-01-2013

Saturn w znaku Skorpiona. Co to znaczy?

7 lat tłustych i 7 lat chudych

Od tysięcy lat astrologowie przypisują planecie Saturn główną rolę w naszym życiu doczesnym. Sukcesy okupione ciężką pracą i wytrwałością, ale też wszelkie kopniaki od losu i niepowodzenia związane są z obiegiem tej planety wokół Ziemi. Tak, właśnie wokół Ziemi, bowiem tutaj umiejscowione są nasze miłości, dzieci, biznesy - zarówno te jawne, jak i wymagające dyskrecji. Nie na Słońcu, jak by tego chciał Kopernik, ani nie na Księżycu, jak się niektórym wydaje.

W październiku 2012 roku Saturn wszedł w znak Skorpiona, co oznacza, że w ciągu najbliższych 2,5 lat prawdzie w oczy spojrzeć będą musiały Skorpiony i Byki, a w trochę mniejszym stopniu także Lwy i Wodniki.     W październiku 2012 roku Saturn wszedł w znak Skorpiona, co oznacza, że w ciągu najbliższych 2,5 lat prawdzie w oczy spojrzeć będą musiały Skorpiony i Byki, a w trochę mniejszym stopniu także Lwy i Wodniki.

 

 

Saturn sprzyja ludziom dojrzałym

 

Oprócz działalności egzekucyjnej, Saturn jest nauczycielem życia - uczącym na błędach. Nauka polega na odbieraniu tego, na co nie zasługujemy lub tego co jest nam już niepotrzebne.

Wszelkiego rodzaju nawyki i przyzwyczajenia, schematy naszego bezpieczeństwa są domeną Saturna. Jeśli superstarszy ma nawyk palenia papierosów, a do swoich płuc i krtani też jest przyzwyczajony, to musi sobie odpowiedzieć na pytanie, na co w tym przypadku nie zasługuje, a co mu jest niepotrzebne.

Utrata czegoś na co nie zasługujemy jest bolesna z oczywistego powodu –  oznacza albo poddanie się, albo rozpoczynanie tego co nam nie wyszło od początku, z uwzględnieniem odebranej lekcji. Utrata rzeczy, które już nie są nam potrzebne może być z początku odbierana jako niesprawiedliwość. Dopiero po dłuższym czasie dochodzimy do wniosku, że dusiliśmy się w starej pracy/związku/towarzystwie, a zaoferowana nam w bolesny sposób wolność sprzyja rozwojowi.

Czasami jest tak, że nic więcej nie osiągniemy w określonej sytuacji, a nie mamy odwagi jej zmienić. Podejmując odważne decyzje zmierzające do naprawienia spraw, które nas bolą,  pokazujemy Saturnowi, że jesteśmy dojrzali, a lekcje, których nam udzielił, nie poszły na marne.  Najważniejsze jest to, że to my kontrolujemy sytuację (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku). Natomiast sprawy zamiatane pod dywan Saturn wyciąga w najmniej odpowiednim momencie.

Po saturnicznych doświadczeniach człowiek czuje coś co można nazwać Wielkim Spokojem –  psychiczny stan znany na pewno większości superstarszych. Pożegnanie tego co odeszło i optymistyczne spojrzenie na życie w nowym porządku. Saturn stara się zachować status quo, a rewolucją się brzydzi. W pierwszej kolejności dąży do zmian w obrębie ustalonego porządku, a dopiero kiedy sytuacja jest nie do zniesienia zmusza nas do radykalnych rozwiązań. Kruszy słabości i utrwala to co solidne w naszym życiu z bezpardonowym obiektywizmem. Saturn dba o to, byśmy byli szczerzy wobec samych siebie.

43/44 rok życia to moment, kiedy Saturn w swoim cyklu osiąga kolejne minimum (poprzednie to wiek 14/15 lat) – człowiek jest najmniej zintegrowany społecznie i najbardziej zindywidualizowany. Od tego momentu zaczyna być superstarszym (kocham te zbiegi okoliczności) i po rozliczeniu młodzieńczych marzeń na nowo buduje relacje ze światem i z samym sobą. Kiedy przed 59-tymi urodzinami superstarszego, Saturn rozpocznie kolejny cykl, superstarszy jest w szczytowej formie – owoce życia są najbardziej widoczne, a i planów nie brakuje. Dodaje to superstarszemu wigoru i pewności siebie. 

W październiku 2012 roku Saturn wszedł w znak Skorpiona, co oznacza, że w ciągu najbliższych 2,5 lat prawdzie w oczy spojrzeć będą musiały Skorpiony i Byki, a w trochę mniejszym stopniu także Lwy i Wodniki. Odważnie nastawcie się na czas wytężonej pracy i uczciwego stawiania spraw. Tylko taka polityka pozwoli wyciągnąć maksymalne korzyści, podczas gdy skutki odpuszczania i przymykania oczu mogą być opłakane.

Strona: 1 2
Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora
poradnik seniora
webstar 2012