Uran, Neptun, Pluton
Planety pokoleniowe i indywidualistów
Uran, Neptun i Pluton (w astrologii Pluton jest nadal planetą) odpowiadają za zmiany w funkcjonowaniu społeczeństw poprzez rewolucje, ruchy religijne czy kryzysy gospodarcze. Nazywane są planetami pokoleniowymi, gdyż wpływają na całe pokolenia bez względu na to czy poszczególne jednostki płacą podatki, czy jak traktują swoje dzieci. Dla superstarszych cykle poszczególnych planet będą miały znaczenie tylko wtedy, kiedy będą w szczególny sposób naznaczeni ich kosmiczną energią, większość jednak będzie musiała się po prostu dostosować do biegu historii.
Kiedy wylecimy już ze społecznie zorientowanych orbit Jowisza i Saturna, naszym kolejnym celem będą trzy odległe planety: Uran, Neptun i Pluton. Ich obieg wokół Słońca jest tak długi, że niewielu dożywa pełnego cyklu Urana, natomiast powroty Neptuna i Plutona przeżyć mogli tylko MegaSuperStarsi opisani w Starym Testamencie.
Urodzeni rewolucjoniści
Pełny cykl Urana wokół Słońca wynosi 84 lata i warto go dożyć, gdyż po jego zakończeniu wolno już naprawdę wszystko. Ale i bez tego może być ciekawie.
Pamiętacie kolesia w czerwonych skarpetkach za komuny? Albo jedynego punka w miasteczku? To właśnie uranicy ze swoją radykalną potrzebą wyrażania indywidualizmu i wolności. O ile na jowiszowy super samochód, wyróżniający się spośród innych, mogą sobie pozwolić nieliczni, o tyle na uraniczny czarny makijaż i miniówkę w wieku 60 lat - stać każdego. Tyle tylko, że żeby wyjść tak na ulicę, trzeba być urodzonym rewolucjonistą. Naturalnym antagonistą Saturna, człowiekiem rozbijającym wszelkie zasady i konwenanse. Postrzeganym jako „niedostosowany” społecznie, wiecznie zbuntowanym.
Pierwszy uraniczny bunt
Podczas pierwszej uranicznej próby w wieku około 21 lat człowiek przechodzi proces dojrzewania społecznego: tym razem jego bunt nie jest wymierzony przeciwko rodzicom i szkole, lecz przeciwko systemowi w jakim przyszło mu żyć. Większość ludzi akceptuje z obojętnością polityczne układy witające ich w dorosłym życiu, co sprytniejsi próbują się podłączyć pod korytko, ale zawsze znajdą się jednostki, które będą walczyć „za wolność naszą i waszą”, poświęcając nie tylko siebie, lecz także cały otaczający świat, któremu ich zdaniem potrzebna rewolucja.
Dziś nawet nie trzeba planować zamachów ani wychodzić na ulicę, by zrobić prawdziwą rewolucję. Można spokojnie, na uczelni dłubać sobie w kodach i stworzyć najpotężniejsze rewolucyjne narzędzie wykorzystywane jak świat długi i szeroki w walce z różnorakimi reżimami. Jeśli na przykład na końcu tego artykułu klikniecie w „Lubię to”, to z tego narzędzia skorzystacie. Taki to czas, kiedy młodzi uranicy nie myślą o otworzeniu szóstego spożywczaka na ulicy, lecz o czymś, czego jeszcze świat nie widział.
Podobne dyskusje na forum
Popularne
-
Seks. Zaburzenia erekcji
Rozmowa z Ewą Lisowską-Kanią, psychologiem i seksuologiem, na temat najczęstszej dysfunkcji...
-
Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie,...
-
Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
Zrzuć dżinsy, sweter i byle jakie buty. Nie mów „mi już nie wypada" albo "nie zależy”. Między...
-
Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
Barcelona Bus Turistic poza sezonem kursuje na dwóch liniach czerwonej i niebieskiej. Latem...
-
Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
O tym, co robić, żeby storczyki w doniczce zakwitły drugi raz, a może trzeci i czwarty,...
- Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
- Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
- Seks po 50-tce i do końca życia
- Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
- Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
- Przed północą, Richard Linklater
- Jakie witaminy i suplementy powinno się zażywać po 50-tce?
- System elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców
- Zgaga. Przyczyny i leczenie.
- Polacy zbyt często lekceważą problemy laryngologiczne
- Łucja z Lammermooru z Metropolitan Opera w Nowym Jorku
- Jakie objawy kwalifikują pacjenta do bronchoskopii?
- Mięśniaki macicy. Częsty problem kobiet przed menopauzą
- „Samsara” reż. Ron Fricke
- „Cyrulik sewilski” z Paryża na wielkim ekranie