Ocena:
(głosy: 3)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

04-01-2012

Aparat fotograficzny. Prosty w obsłudze, niezawodny

Uwieczniamy chwilę

Łatwych w obsłudze, poręcznych i lekkich cyfrowych aparatów fotograficznych jest na rynku sporo. Niektóre z nich, ze względu na niezawodność albo dodatkowe funkcje, cieszą się szczególną popularnością. Tak jest z Easypix SC500, niemieckim aparatem, który można kupić w sklepach internetowych, a nawet na polskich serwisach aukcyjnych.

Dustin Hoffman w Cannes też robił zdjęcia. Rok 2011.   Dustin Hoffman w Cannes też robił zdjęcia. Rok 2011.

Ze względu na prostotę właśnie Easypix SC500 określany jest jako „aparat dla seniorów”. Nie znaczy to jednak, że nie wybierają go także inni ceniący sobie wygodę ­– wszyscy ci, którym nie raz zdarzyło się, że nie uwiecznili najważniejszych chwil z powodu zbyt skomplikowanej budowy aparatu fotograficznego lub ustawienia cyfrówki na złe parametry.

Ten model Easypix oferuje 5,0 megapikseli, można nim robić zdjęcia o wymiarach maksymalnych 2560 x 1920 mm. Ma stałą ogniskową, ośmiokrotny zoom cyfrowy,  elektroniczny stabilizator obrazu, kolorowy wyświetlacz LCD 2,4 cala i wbudowaną lampę błyskową. Producent wyposażył go też w funkcję wideo (tworzy filmy w formacie AVI), 16MB pamięci wewnętrznej, czytnik kart SD i złącze USB 2.0.

Easypix zasilany jest dwiema bateriami  AA lub akumulatorkami, a waży zaledwie 80 g. Projektanci umieścili w nim większe niż standardowe przyciski i proste, intuicyjne menu, a zdjęcia z tego aparatu można zrzucać bezpośrednio do komputera. Kosztuje niedużo ponad 200 zł.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora
poradnik seniora
webstar 2012