Spotkania integracyjne blogerów kulinarnych
Nie wystarczy pisać, czytać i gotować. Trzeba jeszcze jeść!
Pomysł, by organizować spotkania blogerów kulinarnych zakiełkował w mojej głowie dawno temu, gdy na zagranicznych blogach oglądałam relacje z tego typu wydarzeń – mówi Hanna Stanicka, organizatorka spotkań, która prowadzi bloga Kulinarna pasja Hani - Kasi www.hania-kasia.blogspot.com. - Myślałam wtedy, że dobrze by było przenieść je do Polski. Gdy blogerki kulinarne zaczęły być zapraszane przez firmy z branży spożywczej na warsztaty i prezentacje produktów, uznałam, że to dobry moment.
Kulinarni blogerzy łączą się w całej Polsce
- Wiem, że w nasze ślady poszli blogerzy z innych miast. Podobne, nieformalne grupy zawiązały się w Białymstoku, Łodzi i Poznaniu - mówi Hanna. Ostatnio do grupy dołączyły: Dominika, prowadząca blog "Nóż&Widelec", Liffka, autorka blogu "365 dni dookoła kuchni", Ania prowadząca blog "Nie tylko na słodko" oraz Miss Karo Cherie, która pochodzi z Berlina, mieszka obecnie w Warszawie i prowadzi angielskojęzyczny blog o naszym mieście zatytułowany "Warsaw by Miss Karo Cherie".
Grupa Czarnej Oliwki
Hanna uwielbia nowości i chętnie gotuje dania kuchni azjatyckiej. Lubi też kuchnię śródziemnomorską i bliskowschodnią. - Z kuchni polskiej moim ulubionym daniem są pierogi, szczególnie te, które robiła moja babcia – misternie, równiutko zlepione jak spod igły, wypełnione farszem do granic możliwości. Niestety mogę je już tylko wspominać - dodaje.
Hania jest również członkinią Warszawskiej Grupy Czarnej Oliwki. Grupa zawiązała się na forum kulinarnym jednego z portali internetowych. W pewnym momencie osoby, które rozmawiały ze sobą na forum, wpadły na pomysł, aby poznać się na żywo. - Pierwsze spotkanie odbyło się 1 marca 2004 roku i zapoczątkowało tradycję comiesięcznych spotkań, która z niewielkimi przerwami trwa do dziś. Z czasem przyłączały się do grupy nowe osoby, w tym i ja. Przez ponad osiem lat funkcjonowania grupy opuściłam tylko dwa spotkania. Bardzo mi się podoba idea spotkań z ludźmi, którzy, podobnie jak ja, lubią gotować i cenią sobie dobrą kuchnię. Zasady funkcjonowania grupy są proste – spotykamy się raz w miesiącu, aby wspólnie poznawać warszawskie restauracje. Od czasu do czasu organizujemy także spotkania tematyczne w domach, na które przynosimy przyrządzone przez siebie dania. Odbyły się m.in. warsztaty sushi, wieczory z kuchnią azjatycką, karaibską, śródziemnomorską. Tradycją są również spotkania z okazji świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia - mówi. Grupa jest otwarta na nowych uczestników. Zainteresowani mogą się zgłaszać poprzez stronę www.wgco.wordpress.com lub profil na fejsbuku.
Podobne dyskusje na forum
Popularne
-
Seks. Zaburzenia erekcji
Rozmowa z Ewą Lisowską-Kanią, psychologiem i seksuologiem, na temat najczęstszej dysfunkcji...
-
Seks po 50-tce i do końca życia
Czy przychodzi moment w życiu człowieka, że powinien powiedzieć - jestem za stary, za stara,...
-
Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
Kobieta po sześćdziesiątce ma szansę z mody czerpać maksimum przyjemności, pod warunkiem, że...
-
Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie,...
-
Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
O tym, jak wybierać zdrowe egzemplarze azalii i jak je pielęgnować, żeby długo kwitły,...
- Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
- Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
- Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
- Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
- Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
- Renta dożywotnia za mieszkanie
- Konkurs kulinarny "Grzybobranie!"
- W Polsce ok. 2 mln ludzi choruje na POChP. Co roku ok. 14 tys. z nich - umiera
- Jakie powikłania grożą w przypadku nieleczonej przewlekłej niewydolności żylnej?
- Konkurs filmowy i fotograficzny dla 50+
- Rak prostaty (czyli gruczołu krokowego lub stercza)
- Porachunki, reżyseria Luc Besson
- „Koriolan” z National Theatre z Tomem Hiddlestonem