Ocena:
(głosy: 0)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

08-01-2013

Zabiegowe leczenie zaburzeń potencji u mężczyzn

W trosce o seksualność mężczyzny

Lekarze rzadko decydują się na zabiegowe leczenie zaburzeń potencji u mężczyzn w okresie andropauzy. Te metody terapii wskazane są raczej dla tych panów, których kłopoty z potencją są następstwem poważnych chorób. Warto je jednak krótko omówić, bowiem ich istnienie wskazuje na wagę, jaką medycyna XXI wieku przykłada do sfery seksualności każdego mężczyzny.

Zabiegowe leczenie zaburzeń potencji stosuje się głównie u tych panów, których kłopoty z potencją są następstwem poważnych chorób. Zabiegowe leczenie zaburzeń potencji stosuje się głównie u tych panów, których kłopoty z potencją są następstwem poważnych chorób.

Wstrzyknięcia środków farmakologicznych do ciał jamistych prącia

Początkowo podawano papawerynę lub fentolaminę, obecnie zaś stosuje się iniekcje z syntetycznej prostaglandyny PGE1 (alprostadilu). Leki te powodują rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych prącia i wzmacniają erekcję.

 

MUSE  (Medical Urethral System for Erection)

Zasada leczenia jest bardzo podobna, lecz sposób podania leku mniej inwazyjny. Prostaglandyna E1 podawana jest do cewki moczowej, skąd preparat wchłania się przez błonę śluzową i zostaje wchłonięty do ciał jamistych prącia, gdzie ostatecznie działa, doprowadzając do wzwodu po 5-10 minutach.

 

Zewnętrzne aparaty próżniowe

Próżnia wytworzona wokół członka przez specjalny aparat powoduje napływ krwi do ciał jamistych i w konsekwencji - wzwód, który utrzymywany jest przez specjalny pierścień (najczęściej lateksowy) umieszczony u podstawy członka.

 

Metody mikrochirurgiczne

Istotą całej grupy specjalistycznych metod operacyjnych jest zwiększenie dopływu krwi do ciał jamistych.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora
poradnik seniora
webstar 2012