Witaminy A, E i C w kapsułkach. Skuteczna rewitalizacja skóry
Czyste witaminy do apilakcji na skórę
Żeby witaminy zachowały aktywność w głębi skóry musi być spełnionych kilka warunków: brak dodatków do witamin i „ulepszaczy” oraz przyjazne witaminom środowisko.
Po które kosmetyki witaminowe najnowszej generacji warto sięgać?
Najnowszym osiągnięciem są dziś witaminy bez dodatków i „ulepszaczy” mogących spowodować niepożądaną reakcję, zawieszone w przyjaznym dla siebie środowisku takie, jak np. stosowana przeze mnie Monodermà. To czyste witaminy A, E i C chronione sterylną biodegradowalną otoczką gwarantującą chemiczną stałość preparatu. W pojedynczym opakowaniu znajdziemy 28 mini nośników/kapsułek, które precyzyjnie wyznaczają skórze dzienną dawkę „spożycia” aktywnego preparatu.
Czy witaminy aplikowane na skórę można przedawkować?
Można, a skutkiem tego może być podrażniona skóra. Nie da się nadrobić 10 lat nicnierobienia ze skórą poprzez nakładanie zbyt grubej warstwy preparatu ze składnikiem aktywnym.
Rekomenduje Pani preparat o nazwie Monodermà. Dlaczego?
Bo witaminy te należą do najnowszej generacji preparatów i mają wszelkie warunki do tego, by działać skutecznie. To znaczy, że po pierwsze, zostały zawieszone w przyjaznym dla siebie środowisku: witamina C została zawieszona w żelu, bo C rozpuszcza się w wodzie i lubi wodę, i jeśli przenika do skóry, to przez te pory, gdzie jest woda; witaminy A i E natomiast zawieszono w olejku, bo one wolą takie środowisko i wiemy, że rozprzestrzeniają się przez tłuszcze. Po drugie, nie mają „ulepszaczy”, przez co nie wchodzą w niepożądane reakcje. Po trzecie wreszcie, podoba mi się w tych witaminach to, że zupełnie nie podrażniają. Witaminę A np. poleciłam dziś swojej pacjentce z cerą naczynkową, która to cera bardzo potrzebuje tego składnika, ale ponieważ on często podrażnia, pacjentki zwykle szybko się zniechęcają. W przypadku witamin Monodermà nie boję się takiego efektu i to daje mi duży komfort jako lekarzowi, pacjentom natomiast niebywały komfort stosowania każdego dnia.
Nie wystarczy, że na etykiecie kremu jest informacja, że krem zawiera witaminę C. Bo skąd wiadomo, że ona tam jeszcze jest albo w jakim została zawieszona środowisku?
Od której witaminy rozpocząć kurację?
Witamina C jest właściwie dla każdego, bo jest to naturalny antyoksydant, taki „czyściciel”, który przejmuje na siebie wolne rodniki (podobnie zresztą witamina E). Ponadto, poza działaniem rozjaśniającym skórę, bierze udział w produkcji kolagenu, czyli ma zdolność naprawczą tego, co już się zepsuło. Działa więc nie tylko prewencyjnie, ale także na zmarszczki, które już się pojawiły. E może być stosowana praktycznie bez ograniczeń i jest jedyną z tej trójki, której stosowanie dopuszcza się dwa razy dziennie. Natomiast witamina A powinna być stosowana przez każdą kobietę po 40-tym roku życia.
Dla uzyskania intensywnego efektu najlepiej stosować je wszystkie: C (rano) i A (wieczorem), potem, jeśli po A skóra będzie jednak lekko podrażniona, to E na wyciszenie i na regenerację. Intensywna kuracja po lecie potrwa łącznie 2 miesiące, ale efekt rewitalizacji gwarantowany. Sama codziennie używam witamin Monodermà C i E .
Poczytaj również
Zobacz więcej na temat: anti-aging, antiage, dobry wygląd, kosmetyki, masaż twarzy, medycyna estetyczna, pielęgnacja ciała, skóraPodobne dyskusje na forum
Popularne
-
Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie,...
-
Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
Dobrze dobrana fryzura może odjąć nawet 5 lat. No i jest dużo tańsza niż zabiegi medycyny...
-
Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
Barcelona Bus Turistic poza sezonem kursuje na dwóch liniach czerwonej i niebieskiej. Latem...
-
Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
O tym, jak wybierać zdrowe egzemplarze azalii i jak je pielęgnować, żeby długo kwitły,...
-
Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
Co robić, kiedy nagle zostajemy bez pracy i bez żadnych dochodów? Nie panikować (łatwo...
- Seks po 50-tce i do końca życia
- Seks. Zaburzenia erekcji
- Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
- Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
- Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
- Dieta redukcyjna dla kobiet. Dieta redukcyjna dla mężczyzn
- Konkurs kulinarny "Słodycz miłości"
- Nowa piramida żywieniowa. Jak zdrowo się odżywiać i żyć?
- ONZ porównała jakość życia ludzi starszych w 91 krajach świata
- Książki „Mężczyzna i one” Jana Nowickiego do odbioru
- Skoro osteoporoza jest cichym złodziejem kości czy każdy powinien w pewnym wieku zrobić sobie badanie densytometryczne?
- Dobry wygląd bez sztucznej metryki
- Ermitaż odkryty. Wystawa multimedialna
- Henri Matisse. Wycinanki
- Pieniądze z opieki społecznej i gminy